Štíři se narodili v období od 24.10 do 22.11. a jsou silně dominantní bytosti. Jaké to tedy mají ve vztahu a s kým si rozumí nejvíce?

Štír – Beran
Oběma znamením vládne Mars, který do vztahu přináší dynamiku, ale s ní i úzce spjaty časté rozpory. Vášeň v tomto vztahu nechybí, ale tato znamení si také často protiřečí. Beran rád zkoumá, co Štíra hned od počátku nadchne, ale jeho žárlivost Berana znechucuje a zlobí. Boj o moc mezi partnery zachází někdy až do agresivity. Pro tato znamení bývá typický krátký, ale nezapomenutelný vztah.

Štír – Býk
Býk a Štír jsou v zvěrokruhu ve vzájemné opozici. Začátek jejich vztahu bývá vášnivý, pociťují velkou vzájemnou přitažlivost a radost ze sexu, ale postupem času vztah často přerůstá do problematického kvůli jejich rozdílným názorům. Štír je hloubavý, no často vhodí ostrou pravdu dominantnímu Býku rovnou do očí a vztah rozbije. Býk zpočátku truchlí za ztraceným vztahem, ale často si spíše najde trvalého životního partnera, jako opoziční Štír. Pokud tyto dvě znamení zůstanou spolu, je nutné přistoupit k zásadním vzájemným kompromisům.

Štír – Blíženci
Vzájemná přitažlivost těchto znamení je na začátku ohromující. Blíženec si však musí být vědom, že vstupuje do vztahu se žárlivým partnerem. Štír sice nejprve svou magickou přitažlivostí Blížence fascinuje, ale ten si po čase začne více cenit svou svobodu. Pozor, pokud Blíženec opustí Štíra první, musí to udělat šikovně a s rozvahou. Jinak riskuje, že získá úhlavního nepřítele.

Štír – Rak
Rak je domácký založen a věrný, což žárlivý Štír velmi ocení, neboť to nenaruší jeho dominanci ve vztahu. Silný Štír zase poskytuje Raku potřebné zázemí a jistotu. Pokud k tomu připočteme jejich společný živel – vodu, zjistíme, že tyto dvě znamení mají velkou naději na pevný vztah. Jedinou překážkou by mohlo být přehnané lpění partnerů na společném vztahu. Trochu volnosti občas nikomu neuškodí.

Štír – Lev
Toto je setkání dvou nejsilnějších znamení našeho slunečního zvěrokruhu. Obě znamení si musí prokazovat respekt a vzdávat si vzájemnou úctu. Kompromisy a rozumné jednání je v jejich společném soužití velmi důležité. Stejně i vzájemná sexuální souhra je vážnou součástí jejich života. Pokud si sednou, mohou se pohnout dál. Dohodnou se. Lev je totiž citlivý na extrovertní oblast, zatímco Štír se orientuje na introvertní oblast. Touhu po moci si tedy Lev může uplatnit v oblasti společenského života a Škorpiónska polovička páru může vládnout doma.

Štír – Panna
Panna dovolí Štíru dominovat. Ten to ocení, ale někdy žádá od Panny příliš v oblasti sexu za což ho Panna kritizuje. Kvůli tomu Štír partnera hledá v jiných, povoľnejších vodách. Pokud však bude k Panně přistupovat pomalu a systematicky, dosáhne postupně své. Tento způsob je pro Pannu přijatelný a když se postupně osmělí, může Štíra mile překvapit.

Štír – Váhy
Silný a dominantní Štír potřebuje, aby se mu jeho partner podřídil. To jemným Váhám nedělá velký problém. Pro obě znamení je důležité dobré sexuální soužití, takže pokud to funguje v ložnici, vztah je harmonický. Milé a jemné Váhy přitahují opačné pohlaví, na co jejich plutónsky partner často žárlí. Pokud si však Štír uvědomí, že jeho vzdušný partner potřebuje volnost a Váhy budou méně létat mimo vztahu, společný život bude klidnější a vztah jim dlouho vydrží.

Štír – Štír
Vztah dvou Štírů je plný vášně, náruživosti a nikdy není nudný. Vyznačuje se upřímností a přímočarostí, ať už v ložnici, nebo v práci. Často takový vztah fascinuje ty, kteří mají možnost dvě Marsicko – Plutónske bytosti pozorovat. Vystačí sami, protože jsou oba hloubaví a introvertní. Vyznačují se vysokou inteligencí a zálibou v milostných, někdy až tantrických hrách, což jejich vztah utužuje. Oba partneři se však musí vypořádat se žárlivostí, která je často hlavním problémem v jejich životě.

Štír – Střelec
Optimistický Střelec zaujme hloubavého Štíra někde na svých cestách za dobrodružstvím. Spojuje je společný zájem o neprobádané a tajemné věci. Mohou spolu zažít krásný vztah založený nejen na sexu, ale i na citech a filozofii. Problém nastane, když žárlivost a příležitostný pesimismus Štíra odradí Jupiterské partnera od pevného svazku.

. Štír, který je sám hloubavý a vážný to kvituje. Přirozená inteligence těchto znamení a jejich vzájemný respekt vytváří vážný vztah. Štír dodává partnerství cit a fantazii, co se v Kozorohu zúročí. Ten na oplátku Štíra posiluje v oblasti financí. Tyto silné a vyspělé znamení spolu vydrží dlouho, jen by měly jeden druhému více otevírat.

Štír – Vodnář
Vzdušný a svobodomyslný Vodnář a jeho záliby mimo domu často zlobí žárlivého a majetnického Štíra. Oba jsou inteligentní a mají dar vidět do duše jiných. To jim může velmi pomoci v případě, že by se navzdory velkým rozdílům v jejich povahách rozhodli zůstat spolu. Štír by měl být opatrný v sexuální oblasti a od Vodnáře by neměl očekávat velkou náruživost. Pokud mu dopřeje svobodu a volnost, Vodnář ho občas překvapí pěknými chvilkami milování. Je však sporné, zda to sexuální založenému Štíru bude stačit.

Štír – Ryby
Spojení těchto dvou vodních znamení tvoří krásný trigon který představuje příznivý astrologický aspekt. Silný Štír rád poskytne jemné Rybě ochranu a dovolí jí čerpat z něj sílu. Ocení hlubokou vzájemnou přitažlivost a v neposlední řadě i sexualitu. Rybě nevadí ani majetnický pud Štíra, který ji podněcuje k umělecké činnosti a rozvíjení vlastní fantazie. Někde hluboko v jejich společném snu je absolutně splynutí do jednoho a přeměna v božské bytosti.

- spozor -

magazín

Štír je rozený manipulátor: Ve vztahu se mu musí partner z tohoto důvodu podřídit