Pohyb by měl být součástí vašeho života. Pokud nejste milovníkem sportu a jste přesvědčeni, že vás nijak nepřemluvíme, zkuste se podívat na našich pět tipů, které by vás mohly nadzvednout ze židle.

Bungee workout

Jestli se chcete trochu proletět, doporučujeme lekce bungee workoutu. Jedná se o zábavné cvičení, kdy jste oblečení do sedáku s bungee lanem. To vám dovoluje poskakovat, létat do závratných výšin a zkoušet triky různých náročností. Jako bonus spálíte mnoho kalorií a posílíte své tělo.

Piloxing

Piloxing propojuje svět boxu a pilates. Cvičení probíhá za doprovodu hudby, kdy boxujete s fitness rukavicemi na rukou a zapojujete i prvky pilates. Pokud nedisponujete fitness rukavicemi, mohu je nahradit i lehké jednoruční činky. Pak už stačí zapnout video, podle kterého budete cvičit nebo zajít na nějakou z lekcí a můžete se pustit do tohoto inovativního fitness programu.

Bosu

Bosu je speciálně navržený systém cviků, který se provádí na nafukovací kopuli. Tato balanční podložka byla hojně využívána při rehabilitacích, ale následně pronikla i do světa fitness. Toto cvičení je perfektní pro zpevnění těla a na internetu najdete velké množství videí, které vám pomohou i s domácím tréninkem.

Poledance

Pokud chcete zajít na smyslnější cvičení, kde musíte prokázat pořádnou sílu a mnohdy i odvahu, zkuste kurz pole dance. Jedná se o cvičení, které propojuje gymnastiku s tancem a prvky akrobacie. Jestli vás toto cvičení chytne, na domácí trénink bude potřeba vertikální tyč a podložka na cvičení. Tu budete moct využít i na následné protažení.

Fly yoga

Pokud vám vyhovuje jóga, ale máte rádi i trochu akrobacie, pak by pro vás mohla být vhodná tzv. fly yoga. Ta využívá speciální šátky, které jsou zavěšené ve vzduchu tak, aby byly nad zemí pro možnost optimálního cvičení. Jedná se o dynamickou variantu jógy, kdy zapojíte všechny svaly. Odměnou vám ale bude následná relaxace v šátku na konci každé lekce.

Každý člověk je stvořen k pohybu a je jisté, že při řádném pátrání najdete ideální variantu, která vás bude těšit a zároveň tužit svaly. Nebojte se pátrat, výsledky pak budou stát za to.

- spozor -

magazín

Sportem ku zdraví aneb 5 sportů, které vás budou bavit