Lámete si hlavu nad tím, jaké oblečení vám sluší a nedaří se vám najít svůj styl? Poradíme vám, jak zjistit, co vám sluší. Zaměřte se nejen na střihy, barvy, ale také materiály a komfort při nošení oblečení i spodního prádla.

Jak začít

Prvním krokem, jak najít svůj styl a zjistit co vám sluší, je poznávání své postavy. Máte postavu ve tvaru jablka, hrušky, přesýpacích hodin nebo spíš chlapeckou postavu? Podle těchto typů si vybírejte i oblečení, a to včetně dámského a pánského spodního prádla. Je nutné znát dobře také svou velikost, protože menší ani příliš velké oblečení by vám neslušelo.

Pohled do šatníku

Nahlédněte do svého šatníku a zjistěte, co v něm převažuje. Jsou to kalhoty, trička, mikiny a k tomu pohodlná obuv? Je váš šatník plný něžných a květinových kousků nebo jsou v hlavní roli elegantní kostýmky? Podle jednotlivých kousků v šatníku dokážete velmi rychle určitě svůj styl oblékání. Následně při dalším nakupování svršků myslete na jednotnost a možnost chytře oblečení kombinovat.

Důležitost spodního prádla

Zaměřte se také na spodní prádlo. Víte, jaké spodní prádlo je ideální? Takové, o kterém téměř nevíte. Ať už jsou to klasické dámské kalhotky nebo kalhotky s vysokým střihem, vždy si vyberte střih i materiál tak, aby bylo spodní prádlo jako vaše druhá kůže. To stejné platí u výběru pánského spodního prádla. V ideálním případě by měly být bavlněné trenýrky pohodlné nejen na každodenní nošení, ale také například na spaní nebo na sport.

Vyberte si svůj styl

Pokud si chcete usnadnit každodenní výběr outfitu, zjednodušte své oblékání a vyberte si jeden styl. Může to být sportovní nadčasová móda, stejně jako ležérní elegance nebo romantický styl. S jedním stylem se vám bude lépe nakupovat a vaše příprava oblečení na druhý den do práce nebo do školy zabere jen pár minut.

Chytře kombinujte

Nebojte se však ani jednotlivé styly vzájemně kombinovat. Pokud vás móda baví, zajímejte se o nové trendy a vyzkoušejte, co všechno vám sluší. Když získáte přehled o své postavě a správné velikosti, bude pro vás snadnější najít i vhodné oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle a navíc vám bude slušet.

- spozor -

magazín

Jak zjistit, co vám sluší