Národní dálniční společnost (NDS) plánuje v roce 2021 začít s výstavbou několika úseků. Půjde zejména o dokončení tunelu Višňové.
Národní dálniční společnost (NDS) plánuje v roce 2021 začít s výstavbou několika úseků. Půjde zejména o dokončení tunelu Višňové. Zároveň by v tomto roce některé úseky měly být hotové a předány do užívání. Informovala o tom vedoucí oddělení komunikace NDS Eva Žgravčáková.

Kromě dostavby dálnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelem Višňové chce NDS na D3 spustit výstavbu přivaděče Žilina Brodno – Kysucké Nové Město a zeleného mostu ve Svrčinovci. Dále to bude úsek R3 Tvrdošín – Nižná nad Oravou a druhý úsek rychlostní silnice R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany.

V tomto roce plánují Diaľničiari předat do provozu úsek D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka spolu s přivaděčem Lietavská Lúčka – Žilina, druhá etapa. Hotový by měl být také úsek dálnice D1 Prešov, západ – Prešov, jih. Jde o přímé pokračování stávajícího úseku D1 Svinia – Prešov, západ, které vytvoří západní obchvat Prešova. Nových 13,5 kilometru rychlostní silnice R2 má NDS připravených i pro řidiče projíždějících jihem středního Slovenska. Do provozu chce spustit úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce.

- spozor -

magazín

NDS v roce 2021 plánuje výstavbu tunelu Višňové i předání několika úseků