Bydlíte v centru velkého města a nemáte možnost své auto garážovat? Možná také nemáte možnost postavit garáž nebo na zahradě přístřešek. V takovém případě přichází na řadu levné a spolehlivé řešení – tím je krycí autoplachta na auto. Ochrání vůz nejen před prachem, ale také před UV zářením a dalšími aspekty, které ničí karoserii vozu. Podívejme se na vše o něco blíže.

Jednoduché, ale efektivní řešení

Zničená a poškrábaná karoserie na autě rozčílí každého řidiče, a to bez ohledu na to, zda máte auto rok či deset let staré. Proto pokud nemůžete vůz umístit pod střechu, bude autoplachta vhodně zvoleným pomocníkem. Dokáže lak vozu zachovat po dlouhý čas. Ovšem také záleží na tom, jak často vyjíždíte. Zda je to každý den či párkrát do měsíce.

Jedno je ale jisté, plachta chrání před UV zářením, před prachem, odletujícími kamínky od okolních aut, před cyklisty, kteří jdou v těsné blízkosti kolem auta, ale také před trusem ptáků, před kroupami a námrazou či sněhem. To je jistě velký výčet vlastností u takto malého pomocníka.

V případě, že hledáte plachtu do garáže, máte například veterána, na který by se opravdu nemělo prášit, nebo máte auto, kterým nejezdíte, i tak vám plachta může posloužit. Její využití najdete i před krupobitím, které umí nehezky poškodit plechy na autě. 

Vyberte plachtu přesně na váš vůz

Autoplachtu je potřeba vybírat s ohledem na vaše auto. Musí tedy vůz přesně obepnout a nikde nesmí vznikat mezery, škvíry a jiné prostory, kterými může proniknout prach, kamínky a jednoduše další nečistoty. Ideální je, dokonce je to nutností, aby měla šnůrky či gumu v lemu pro uchycení.    

Pokud si nejste jisti výběrem, navštivte Autodoplňky-obchod.cz, kde si můžete vybrat dle modelu auta. V případě, že si nebudete jisti, specialisté na prodej doplňků vám ochotně poradí. 

- spozor -

magazín

Jak bez stavby garáže, přístřešku a levně ochránit karoserii vozu?

Předchozí článekChcete sexy tělo? Bez cvičení to nepůjde
Další článekTři fakta o mražených potravinách, která vás možná překvapí