Ema po narození dcerky, přišla téměř o všechno. Ne vždy je totiž dítě, řešením problému, který dvojice má. Na to nesmíme zapomínat.

Když chcete naplnit úzus společnosti a očekávání okolí
Ema a Jakub byli opravdu sehraný pár. Chodili spolu od výšky, hned po ní se vzali a přestěhovali se do krásného domu. Měli vše, po čem kdy toužili. Hodně cestovali a jejich život jim mnozí záviděli. To co jim však chybělo podle okolí k dokonalému štěstí, bylo dítě.

No Ema nikdy nebyla prototypem ženy, která by se rozplývala nad miminky. Jasné, děti měla ráda, ale po vlastních jaksi netoužila. Pod tlakem okolí a z jisté strany i Jakuba však uvěřila tomu, že už je na dítě opravdu asi nejvyšší čas.

Měla absolutně bezproblémové těhotenství a důkladně se připravovala na porod. To co však ani během 9 měsíců nenabyla, byl pocit toho, že to miminko opravdu chce. Stále ve svém nitru bojovala s tím, jestli opravdu udělala dobře. Avšak to ani zdaleka nebylo všechno. Po narození dcerky Olívie se život Jakuba a Emy, obrátil úplně naruby. A jejich manželství viselo opravdu na vlásku.

Někdy na roli mámy, zkrátka musí žena dospět, horší je, pokud se to nestane ani tehdy, když už miminko drží v náručí
Zatímco dosud Ema a Jakub téměř netušili, co jsou to hádky, s příchodem Olívie na svět se jejich harmonické manželství rozpadlo na tisíc kousků.

„Napětí mezi námi by se dalo krájet. Nevěděli jsme najít téma, při které bychom se nedostali do konfliktu. Neustále jsme po sobě štěkali. O něčem pozitivním mezi námi ani nelze hovořit.“

Oba byli nervózní, nevěděli pořádně, co s malou dělat a obviňovali z toho jeden druhého. Nakonec se jednou v noci Ema sbalila a odešla. Bez slova, bez listu na rozloučenou. Jakub netušil, co se stalo. Nedokázal se s ní spojit, připadal si jako ve špatném snu. Čtyři měsíce se staral o malou sám. Pomáhali mu jen rodiče, ale zvládl to.

Řekl si, že to prostě musí dát. Dcerka se pro něj stala středobodem vesmíru. Po čtyřech měsících se Ema objevila doma. Prosila Jakuba o jediné – o odpuštění. V době, kdy byla pryč si uvědomila, co všechno pro ni Jakub s malou znamenají.

Jen potřebovala dozrát na roli mámy. Jakub jí dal druhou šanci. Ema jen doufá, že události, které se staly už nikdy nijak neovlivní jejich rodinu. Jakub a Olívia jsou pro ni vším, dnes už to ví.

- spozor -

magazín

Dítě změní všechno: Ačkoliv mnozí věří, že dítě dokáže zachránit vztah, já jsem zjistila, že je to velký omyl