Někdo je z trendů a módy devadesátých let přímo u vytržení a někoho zkrátka šusťákovka, umělé květiny ve vlasech a výrazné barvy neoslovily. Zejména teenageři ale ve vysokých džínách a volných mikinách vidí budoucnost, a přesto pro opravdové perličky by možná stačilo zaštrachat mamce ve skříni, že? Určitě bychom se ale do devadesátých let nechtěli vracet v oblasti techniky a domácích „vychytávek pro úklid.“ Zde jde doba totiž stále vpřed!

Pamatujete se na nejrozšířenějšího úklidového pomocníka té doby, mechanický smeták na koberce? Popojížděli jsme s ním po podlaze, zatímco uvnitř ukryté spirály (teoreticky) sbíraly smetí. Ve skutečnosti na sebe hlavně namotávaly vlasy, které pak bylo třeba pomocí vidličky pracně sundávat. Ano, po domácnostech obcházeli i prodavači zázračného supervysavače, který stál několikanásobek měsíčního platu. I tak se ale někteří zákazníci nechali okouzlit pečlivě připravenou domácí prezentací a sáhli hluboko do úspor. Gumovou stěrku na mytí oken jsme považovali za úžasný zlepšovák (oproti starým novinám to skutečně zlepšení bylo).

I Kärcher za posledních více jak 30 let urazil dlouhou cestu. Než se stal lídrem přes úklid a získal své postavení i jako zahradní pomocník, předcházelo tomu v roce 1984 představení prvního přenosného vysokotlakého čističe na světě určeného pro domácnosti. O dva roky později uvedl na trh první podlahový mycí stroj a v 90. letech zažil zásadní boom díky skvělému marketingu, za který byl v roce 1997 i oceněn Deutscher Marketing Preis. Díky neustálému rozvoji technologií je teď náš život jednodušší, domovy rychleji uklizené a práce na zahradě svižná.

Místo novin a gumové stěrky rovnou vysavač na okna První vysavač na okna byl uveden na trh v roce 2008. Do té doby jsme se museli spokojit gumovou stěrkou a „okenou“ a leštit a leštit, aby na oknech nebyly šmouhy. Od vynálezu prvního vysavače na okna sice v porovnání s předchozím historickým vývojem utekl jen krátký čas, ale pokrok byl zaznamenám nevídaný. Prodloužila se doba výdrže baterie o desítky minut. Gumová stěrka, kterou byl původní model vybaven, byla nahrazena speciální silikonovou, která zajistí lepší přilnavost a naprosto dokonalý výsledek mytí oken bez zběsilého leštění hadříkem.

Nejnovějším modelem je bateriový okenní vysavač Kärcher WV6 Plus, kterýje vybaven inovativní sací stěrkou ze silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostane až do spodních částí oken. Vlastníci francouzských oken, která sahají až k podlaze, ví, že při mytí musí posledních několik centimetrů vynechat a odsát nečistoty pohybem ze strany na stranu. S tím vším si Kärcher WV6 Plus hravě poradí. Silikonová stěrka dokonale přilne k povrchu a pohodlně, jedním tahem, sjedete až ke spodnímu okraji.

Lze ji použít na okna, zrcadla, dlaždice, stěny sprchového koutu, skleněné stolky nebo třeba okna u auta. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut, takže zvládne umýt až 300 m2, což je cca 100 oken. Digitální displej ukazuje zbývající čas provozu v minutách.

www.karcher.cz

www.svetcisteni.cz

- spozor -

magazín

Devadesátky znovu udeřily! Doma ale stále vládne pokroková doba!