V dětství máme pleť bez jediné chybičky, když ale začneme dospívat, objeví se akné. Není však jen doménou tohoto období, mnohé lidi trápí akné také v dospělosti. Co se s tím dá dělat?

V hlavní roli hormony

Podrážděná pleť a začervenalé pupínky rozhodně nikoho netěší. Kromě stresu, jídelníčku a pitného režimu, u žen pak také menstruačního cyklu, hrají velkou roli hormony. Muži mají přece jen výhodu, jejich hormonální hladina je stabilní. Právě mužské hormony se totiž řadí k hlavním příčinám vzniku akné u dospívajících i dospělých. Ženské tělo je produkuje v různých fázích cyklu, v menopauze nebo v těhotenství. Právě v těchto obdobích je pleť citlivá a problémová, velmi rychle se podráždí a samozřejmě je náchylná ke vzniku akné. Bez správné péče je pokožka navíc plná nečistot, špatně regeneruje, a to vše akné ještě zhoršuje společně s nánosy make-upu. Pak vypadá pleť velmi nezdravě a často i nehezky.

Krásná pleť vyžaduje péči

Někteří lidé mají štěstí, do vínku dostali od přírody bezproblémovou pokožku a potřebují se o ni starat jen minimálně. Většina z nás ale musí péči o pleť věnovat více času a také kvalitní a osvědčenou kosmetiku. Je vždy potřeba dodržet několik zásad. Pleť kvalitně očistit a zbavit ji tak nečistot a připravit ji i na vstřebávání následné péče. Zapomenout bychom neměli na pleťový krém a pravidelně také pleťovou masku, která dodá intenzivní výživu a pomáhá s regenerací. U aknózní pleti je vhodné vybírat produkty, které jsou určené přímo pro tento typ pleti, zklidňují ji a zlepšují její stav. Vyvarujeme se nutkání pupínky akné odstraňovat mačkáním, což způsobuje jizvy a zanáší do pleti další nečistoty, raději se svěříme do rukou profesionální kosmetičky.

Ať už se akné objeví v dospívání nebo v dospělosti, neznamená to, že se ho nemůžeme nijak zbavit. Správná péče, kvalitní kosmetika a samozřejmě i výživa a dostatečný pitný režim nám pomohou vrátit krásnou a na první pohled zdravou pokožku.

- spozor -

magazín

Akné nemusí být na celý život

Předchozí článekAngličtina pro rodiče i děti
Další článekChcete sexy tělo? Bez cvičení to nepůjde