Konec prázdnin znamená nejen nástup podzimního počasí, ale i časté nachlazení či jiné nemoci našich dětí. Děje se tak kvůli nástupu do školky, kde se dítě během chvilky nakazí. Co ale dělat, aby se naše dítě co chvíli neléčilo ze školkovských neduhů?

Prevence je nejdůležitější

Na nástup do školky se můžete připravit předem, a to např. pravidelným otužováním, každodenním pobytem na čerstvém vzduchu a zdravou životosprávou, která zahrnuje velké množství ovoce a zeleniny pro doplnění všech podstatných vitamínů a minerálů. Na správnou funkci imunitního systému nejvíce platí vitamín C, proto jej nezapomeňte pravidelně doplňovat.

Vývar nad zlato

Vývar je král polévek, obzvláště pak ty extra táhlé. Obsahuje velké množství skvělých látek, které pohladí bříško dětí a dodá jim mnoho cenných látek. Pokud ale nemáte časovou kapacitu na vyvařování, využijte sušený vývar, který stačí zalít vodou a přidat k němu trochu zeleniny.

Nasaďte doplňky stravy

I když vaše dítě jí dostatek zdravé stravy, máte pocit, že je přeci jen třeba něco doplnit? Pak vsaďte na multivitamíny nebo jednotlivé vitamíny, které je třeba doplnit. Můžete zvolit z řady sirupů či speciálních bonbonů, které děti vyloženě milují a rády si o ně řeknou.

Vsaďte na kolostrum

Máte doma dítě, které je často nemocné nebo potřebuje doplnit co nejvíce vitamínů, které v normální stravě nedokáže sníst? Pak vsaďte na kozí kolostrum pro děti, které obsahuje bio minerály a vitamíny. I kolostrum najdete ve formě sirupu či v kapslích, takže můžete vybrat tu variantu, která bude pro vaše dítě nejoptimálnější.

Nebojte se návratu do školky a raději vsaďte na preventivní opatření. Jen tak dokážete své dítko připravit na bacily, které ho ve školce čekají.

- spozor -

magazín

Zase rýma aneb jak se nezbláznit ze školkových nemocí?