Mateřská školka není pouze první vzdělávací institucí na cestě malého dítěte, ale jedná se také o místo, kde dítě získává kamarády. S nimi si užívá nespočet zábavných i naučných aktivit, včetně sportovních her. Ještě před těmito aktivitami však dítě musí absolvovat zápis do školky, což může být pro některé rodiče značně stresující. Míst v kvalitních soukromých školkách není na rozdávání, a proto byste si neměli dávat příliš na čas.

Výuka probíhá individuálně

Soukromá mateřská školka se od státem zřizované instituce liší v jednom klíčovém ohledu. Zápis do školky v soukromém vlastnictví probíhá v mnohem příjemnější atmosféře, která se poté přenese i do běžných dní. Veškerá výuka je v mateřince realizována individuálním způsobem, takže u každého dítěte dochází k rozvoji talentu a vrozených předpokladů. Váš syn nebo dcerka tak má mnohem větší šanci, že se jeho talent naplno rozvine a že bude v dané oblasti v budoucnu slavit velké úspěchy. Nejprve je však třeba absolvovat zápis do školky.

Jaké aktivity děti absolvují?

Individuální výuka však není jedinou náplní dne v soukromé mateřské školce. Kromě toho může váš syn nebo dcerka podnikat nejrůznější aktivity, k nimž se řadí například kroužek keramiky, divadla, jógy nebo dokonce tenisu. Další podstatnou součástí výuky jsou konzultace a konverzace s rodilým mluvčím, s nímž se děti daleko jednodušeji naučí anglicky. Výhodou je i osvojení správného anglického přízvuku, s čímž mají čeští lektoři někdy obrovské problémy. Zápis do mateřské školky však není podmíněn základní znalostí angličtiny. 

Děti si zamilují psy a kočky 

Samozřejmostí jsou v soukromé mateřské školce výlety za poznáním a za dobrodružstvím. Na nich je ještě utužen kolektiv kamarádů, kteří pak po letech matně vzpomínají na své zážitky. Děti se ve školkovém věku podívají například do cirkusu nebo na výlet za zvířátky. K lásce ke zvířátkům jsou děti vedeny již od nástupu do mateřinky, protože se na přilehlém pozemku pohybuje přítulný pejsek a kočička. Tato zvířata si děti okamžitě zamilují.

Soukromá mateřská školka je tou nejlepší cestou, jak zajistit dítěti kvalitní přípravu před základní školou. Navíc se bude neustále rozvíjet jeho přirozený talent. 

- spozor -

magazín

Zápis do školky aneb na jaké aktivity se může dítě ve školce těšit?