Zimní období klade vždy mnohem větší nároky na pracovní oblečení a pracovní boty. Vybavení pro práci v extrémním chladu musí totiž zahrnovat především teplé pracovní oblečení a teplou pracovní obuv. Pracovní oděvy a pracovní obuv musí poskytnout svým nositelům ochranu před deštěm, sněhem a mrazem; musí je také dostatečně zviditelnit v šeru a tmě.

Pracovní oděv musí chránit i před silným větrem

Jaký pracovní oděv by měl být základem pro psychickou a fyzickou pohodu každého pracujícího v nepříznivých klimatických podmínkách? Mohou to být například zateplené pracovní kalhoty, fleecová pracovní mikina a nepromokavá teplá bunda z kvalitního funkčního materiálu. Právě svrchní pracovní oděv musí dostatečně chránit před deštěm a sněhem. Důležitá je také ochrana před silným větrem.

Pozor na sníženou viditelnost

Reflexní pracovní oděvy a reflexní prvky ve žluté nebo oranžové barvě jsou zase základem pro dobrou viditelnost, a to nejen v zimních měsících. Důležité jsou vždy, když je tma, mlha; kdy sníženou viditelnost způsobuje déšť nebo sníh. Spoustu profesí si dnes nedokážeme představit bez reflexní zimní bundy. Už dávno to není jen nutnost pro záchranáře. Jsou to také pracovníci odtahové služby, manuálně pracující v náročných podmínkách (havárie plynu, prasklé vodní potrubí, vytečená nebezpečná chemikálie) a podobně. Veškeré kvalitní pracovní oblečení a pracovní obuv mohou zaměstnanci svým zaměstnancům pořídit v internetovém obchodě pracovníochrana.sk. I vy sami si můžete pořídit reflexní zimní bundu nebo reflexní vestu, pokud se často pohybujete na místech, která jsou za snížené viditelnosti nebezpečná. Ono je to dnes vlastně přímo povinnost. Nemusíte být tedy zaměstnavateli ani zaměstnanci, pracovní oděv i pracovní obuv, a taképracovní rukavice si můžete pořídit v již zmíněném eshopu pracovniochrana.sk individuálně.

- spozor -

magazín

Pracovní obuv musí být uzpůsobena i pro dlouhé stání v mrazu