Pod lampou bývá největší tma. O tom se na vlastní kůži přesvědčila čtenářka Veronika, jejíž manžel si tajně užíval s touto ženou z jejího okolí.

Příběh, který se mi stal je jako ze špatného snu a opět mě přesvědčil o tom, že se nevyplácí ženám pomáhat. Mají totiž v sobě něco, čím vám dříve či později vrazí dýku do zad. Pojďme však na to po pořádku.

Zhruba před rokem můj manžel uzavřel ve své firmě obchod se zahraniční společností a pro zlepšení vztahů se chtěl naučit alespoň základy italštiny. Tu dokonale ovládala moje kolegyně, která si neustále stěžovala, že má nízký plat. Nabídla jsem jí soukromé hodiny mého muže s tím, že ačkoliv jí nemohu zvýšit plat ve firmě, takto si může alespoň pár eur přivydělávat. Předem jsem ji ale varovala, že můj muž je tvrdý oříšek a na nové lidi si těžší zvyká, což může působit na jiných z jeho strany zpočátku povýšeně a namyšleně, protože každý ho ihned kvůli nadstandardu a penězům vidí černě. Souhlasila a na první hodině u nás doma jsem dokonce byla přítomna i já sama.

Tajné setkávání a předstírání, že spolu nic nemají
Později se však jejich hodiny přesunuly do terénu vždy podle situace, jakou vyžadovaly konverzační hodiny. V jistém okamžiku mi však jejich chování přišlo velmi podezřelé a přestože nic konkrétní jsem nezjistila, propadl mě pocit, že ti dva by spolu něco mohli mít. Do té doby jsem však nad tím ani neuvažovala. Nevěděla jsem, zda jde jen o paranoiu nebo na tom bude něco pravdy.

V jeden večer jsem nahlédla muži do mobilu a začala si číst jejich zprávy, které byly „šifrované“, jak jinak, než v italštině. Některá slova jsem si však narychlo zapamatovala a když jsem si je hodila do překladače, byly až příliš intimní na to, aby šlo o slovní zásobu určenou pro byznys setkání mého muže. Preskrolovala jsem se na začátek konverzace, abych zjistila, kdo komu napsal jako první a světe div se, můj manžel to nebyl Byla to právě ona. Žena, které jsem se rozhodla pomoci mi za zády sváděla muže a při každé příležitosti si vynucovala jeho pozornost.
Věděla jsem, že to je více méně z její strany a nenašla jsem žádné známky o tom, že by už k něčemu došlo.

Nepříjemná pravda, která zabolí
Rozhodla jsem se ukončit jejich hodiny doučování, aniž můj muž o tom věděl. Koneckonců, já jsem byla ta, která ji „přijala“. Důvod jsem neuvedla, pouze ten, že můj muž už jako takovou slovní zásobu má a to mu postačí. Moje, dnes už bývalá, kolegyně mlčky odešla a vůbec se mě neptala na více informací. Jakoby to tušila a věděla, že to jdu udělat.

Svému manželovi jsem to oznámila večer a uvnitř se těšila, jak hladce jsem dokázala zabránit nevěře svého muže. On mě však předjel a začal se mi omlouvat, přičemž mi řekl, že se nediví, že jsem ji ukončila a udělá vše pro to, aby to mezi námi bylo tak jako dříve. I když povznést se nad situaci budu muset já a odpustit mu o to víc. Nerozuměla jsem, o čem to třepe. Prozradil se v domnění, že o tom už dávno od ní vím, že spolu měli intimní poměr a stala se jim „nehoda“. Jelikož však moje kolegyně nemohla několikrát předtím se svými bývalými otěhotnět, odmítla jít na potrat, s čímž on nic neudělá.

Postavil mě tak před hotovou věc, se kterou jsem nepočítala a nerozuměla jsem, jak se za tak krátkou dobu může někomu změnit život. Jeden den jste v harmonickém manželství a na další řešíte budoucí dítě z jednorázového sexu. Vůbec se s tím nevím vyrovnat, nevím mu ani jen odpustit, i když největší vinu mám na tom já sama. Pustila jsem si do domu ženu a slepě jsem jí věřila …

- spozor -

magazín

Myslela jsem si, že z její strany nic nehrozí: Tato žena mi za zády sváděla manžela a až takto hluboko klesla