Že to mají ženy v životě těžší, o tom snad není žádných pochyb. Úděl ženy jako matky se v moderní historii navyšuje o post, aby žena uspěla i v práci a fungovala i jako manželka. Moderní žena má dnes hned tři role najednou a chtíc uspět, musí na sobě tvrdě makat.

Ne vždy to ale zvládá s elegancí. Pořádný zápřah v práci, doma i mezi dětmi se musí někde odrazit. V 99% je to bohužel na zdraví. Příkladem prvotních varovných signálů, že je „něco špatně“, je panická ataka. Jedná se o psychický stav, kdy se člověk dostává do stresové fáze bez zjevné příčiny. Člověk se až hystericky obává o svůj život, panikaří a stěžuje si i na fyziologické potíže, které panickou ataku provázejí.

Když vás přepadne úzkost

Bušení srdce, nemožnost nadechnout se, stažené hrdlo, pocity, že smrt přijde každým okamžikem, to je to, co panickou ataku provází a dělá z ní nesnesitelný pocit. Tělo i hlava volá S.O.S. a příznaky úzkosti jsou natolik silné, že je člověk jen tak nepřejde a musí je řešit. Nezřídka kdy postižený volá 155 a čeká na příjezd záchranářů.

Nelékařské zařízení AdiCare nabízí řešení této problematiky pomocí terapie úzkosti online. Bylo potvrzeno, že u některých psychických poruch dosahují terapeuti mnohem lepších výsledků při rozhovoru na dálku, tedy pomocí skypu, messengeru, whatsapp či jiné platformy, než pokud se omezí na výhradní osobní kontakt.

Řešte své problémy online

Psychoterapii, nebo alespoň její část, tak můžete absolvovat z bezpečí domova a soustředit se tak plně na její obsah. Léčba úzkosti stojí na dvou, popřípadě na třech pilířích. Prvním z nich je psychoterapie, druhým nácvik svalových a dechových strategií a třetím farmakoterapie, tedy zajištění vhodných léků.

Všechny tři formy v Adicare poskytují na dálku pomocí videorozhovoru, audio-nahrávek a receptů, které po telefonické konzultaci zasílá psychiatr formou SMS.

- spozor -

magazín

Labilita či hysterie? Jak hodit svou psychiku do rovnováhy?